‘Frituurvet’
Kent u het kinderliedje ‘een potje met vet’ nog? Als klein kind zongen we het vaak als we lang in de bus moesten zitten tijdens schoolreisjes. Het ging als volgt, dit is het eerste couplet:
Ik heb een potje met vet
Al op de tafel gezet
Ik heb een potje, potje, potje, potje vet
Al op de tafel gezet
Dit is het tweede couplet
Ik heb een potje met vet
Al op de tafel gezet
Ik heb een potje, potje, potje, potje vet
Al op de tafel gezet
Dit is het derde couplet
Enzovoorts…
Daaraan moet ik regelmatig denken als ik zo eens in de zes weken met mijn fiets helemaal naar de Sint Agnetenweg in Lindenholt fiets. We hebben dan weer een fles vol met afgewerkt frituurvet die ingeleverd moet worden. Supermarkt De Spar is het dichtstbijzijnde inleverpunt. Vroeger kon je het vet ook kwijt bij de Jumbo in Malvert maar dat is nu al een tijd niet meer het geval. Zoals ook het overzicht van inleverpunten op internet, te vinden via de link https://www.frituurvetrecyclehet.nl/waar-inleveren/ aangeeft.
Als we als maatschappij willen dat het geen zooitje wordt met zwerfafval zouden we het toch wat gemakkelijker moeten maken, ook voor de Dukenburgers. Ik vrees dat niet iedereen helemaal naar de Sint Agnetenweg fietst om daar zijn of haar frituurvet in te leveren. Zeker mensen die slecht ter been zijn.
Een telefoontje naar de afvalverwerker DAR leerde mij dat zij het niet haar taak vindt om een nieuw inzamelpunt in Dukenburg te regelen. Ook het tamelijk groene gemeentebestuur van Nijmegen toont zich op dit punt tot nu toe niet erg actief.
Dus zo lang ik nog kan fietsen ga ik nog naar de Sint Agnetenweg. En zing ik onderweg mijn schoolliedje.
Toine van Bergen