‘Kop van Malden’

De Kop van Malden ontwikkelt zich tot een echt stadslandbouwgebied, en dat is sinds afgelopen jaar ook de bedoeling van Nijmegen en de gemeente Heumen.

Het is een groengebied, even een verademing als je van Malden naar Nijmegen fietst. Nieuwe ontwikkelingen mogen daar nu alleen nog als ze een bijdrage leveren aan natuur en landschap in het algemeen, en bevordering van de biodiversiteit in het bijzonder. Als een initiatief enkel alleen voor economisch gewin is, wordt er niet meegewerkt door de gemeente. Fijn voor de mensen in Nijmegen en omstreken die bezorgd zijn om gezond voedsel en om de natuur, en die nu aan de rand Van Nijmegen aan hun trekken kunnen komen.

Sinds kort pacht Herenboeren Lingezegen-Grootstal naast 5 hectare land in Park Lingezegen ook 5 hectare grond op Landgoed Grootstal. ‘Herenboeren’ is een coöperatieve boerderij, waarvan de leden samen met een boer zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen hun eigen voedsel verbouwen. Daarbij geven ze veel aandacht aan biodiversiteit en landschapsontwikkeling.

Het is een gemeenschap van eigenaren die zelfverantwoordelijkheid nemen en vaak ook zelf de handen uit de mouwen steken. Maar er werken meer bedrijven samen in ‘De Kop van Malden’ elk met hun eigen visie. Enfin, kom maar eens kijken: 11 mei open dag. Zie tegen die dag (Moederdag) het programma op de website: www.stadslandbouwkopvanmalden.nl

Bericht mei 2025

menu