In de donkere werkweek voor de kerstdagen 2024 bezocht de redactie van dit blad de zonnig gekleurde fysiotherapiepraktijk Nijmegen-Zuid, gevestigd op de etage in Sporthal Meijhorst. Daar waar zich eerder de kantine bevond.

De praktijk klein en persoonlijk houden
De strak ingerichte langgerekte ruimte doet in niets meer herinneren aan de bar met krukken, de houten tafels en stoelen en de cafébubbel van weleer. Niettemin liggen er talloze herinneringen van sporters die hier hun overwinningen vierden of hun nederlaag een plekje moesten geven. Badmintonners hielden er hun vergaderingen en de legendarische Nijmeegse handbalvereniging Trias sloot het bestaan van de club hier af met een daverend feest. Maar dat is intussen geschiedenis. De sporthal onderging een paar jaar geleden een fantastische metamorfose en kan weer jaren mee, eigentijds uitgerust voor de toekomst. In de zalen op de begane grond vinden volop sportactiviteiten plaats. Jongeren komen er voor bijvoorbeeld futsal, terwijl er voor senioren uiteenlopende bewegingsprogramma’s draaien.
Praktisch en huiselijk
Op 1 mei 2024 vestigde zich Fysiotherapie Nijmegen-Zuid in de voormalige kantine. Erik Stunnenberg als eigenaar koos voor een rustige start op deze mooie plek. Dezelfde goede sfeer die in de sporthal heerst is nu ook in de praktijk te vinden. Erik beschikt over een ruime behandelkamer en de oefenzaal is praktisch en huiselijk ingericht. Aan één van de wanden hangt een bijzonder dynamisch gekwast actieschilderij, de judosport verbeeldend. Onmiddellijk toegelicht door Erik, dat hij tot aan de coronapandemie met zijn judoschool een praktijk had aan de andere kant van het Maas-Waalkanaal. Heel graag zou hij nu in Dukenburg een ruimte vinden waar de populaire vechtsport uitgeoefend kan worden, zoals in wijkcentrum ’t Hert/Waterkwartier en gymzaal Hatert. In Sporthal Meijhorst is helaas te weinig opslagruimte voor de judomatten. In Dukenburg, tijdens bouwdorp DUUK verzorgde Erik in de Lindenberg-Aldenhof workshops. Menigeen maakte dus al kennis met de werkzaamheden van Erik, die overigens woont in Malvert.

Doelstelling en therapieën
Erik mag zich naast fysiotherapeut ook lifestyle coach noemen, terwijl longfysio, sportfysio en judoleraar eveneens op zijn curriculum staan. Met zijn karaktereigenschappen ‘eerlijk, open, direct en oprecht’ en met behulp van manuele technieken, zoals massage, mobiliseren, manipuleren en tapen, kan hij de beste behandeling bieden die aansluit aan de wensen van de cliënt. Daarnaast staan activeren en trainen op het programma. Dit zijn beweegvormen voor het verbeteren van motoriek, mobiliteit, stabiliteit, snelheid en kracht. Als therapie biedt Erik behandelingen aan bij klachten aan spieren, gewrichten en chronische aandoeningen. Erik helpt de ouder wordende mens, maar zeker ook jongeren, met re-activatie-trajecten.
Plek onder de zon
Het is het streven van Erik om zijn praktijk klein en persoonlijk te houden. Als mensenmens met persoonlijke aandacht in een warme sfeer stelt hij zijn cliënten op hun gemak. Een kopje koffie of thee onderstreept dit belangrijke aspect van zijn werk. Conculega’s, vakmensen die eventuele concurrenten zijn, ziet Erik beslist niet als zodanig. Natuurlijk zijn er meer fysiotherapiepraktijken in Dukenburg met allemaal hun eigen kwaliteiten. Omdat deze vakgenoten ook iedereen zo goed mogelijk willen helpen, zijn het vooral collega’s. Verder in de toekomst is één collega in de praktijk Nijmegen-Zuid zeker wenselijk.
Afspraken maken
Er is een gratis inloopspreekuur op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Afspraken plannen kan gemakkelijk online gebeuren in de agenda, waar gekozen kan worden voor de ideale tijd. Bellen voor een afspraak is natuurlijk ook mogelijk: 06-2273 2305. Website: www.fysio-nz.nl

Bericht februari 2025