Herfstvakantie tip!
Een keer een dagje winkelen in Kleve is voor sommigen onder ons vaker gedaan. Even wat verder als alleen tanken in Kranenburg. Maar 10 kilometer noordelijker, over de Rijn (Rhein) is Emmerich ook een interessant doel.

Een wandeling lang de Rheinpromenade bijvoorbeeld met zicht op de Rheinbrucke laat zien dat de Rhein de levensader van deze stad is.
Rheinmuseum

In Emmerich vind je ook het Rheinmuseum, een bijzonder museum. Het is één van de grootste maritiem musea van de Neder-Rijn, tegelijk ook het stadsmuseum van Emmerich. In de tuin staat een éémansduikboot gebruikt in de laatste oorlogsjaren om onder anderen de Waalbrug in Nijmegen aan te vallen.

In dit museum wordt het verhaal van de ontwikkeling van de Rijnvaart en de verbinding van de stad met de Rijn verteld. Dit verhaal worden verteld op basis van meer dan 150 modellen. Ook zijn er veel foto documentaires die het (werk)leven aan de Rijn laten zien, vind je er ook scheepsonderdelen, zoals ankers, zijzwaarden, apparatuur en scheepsklokken.

De radarsystemen, rietsimulator en de controlestations van een passagiersschip geven je als bezoeker inzicht in het werken op een schip.

Martinikirchgang 2
46446 Emmerich am Rhein
0049 28 22 / 75-19 00
Kijk op de website, niet alle dagen geopend. Toegang 4 euro, alleen contant. Tussen de middag gesloten.

Bericht oktober 2024